Evropský ochranný příkaz: vše, co jste chtěli vědět, a báli jste se zeptat

V manuálu naleznete praktické informace o užitečném ochranném nástroji pro oběti domácího násilí, sexuálního násilí či stalkingu, které se rozhodnou přestěhovat do jiného členského státu EU.

Obsah

Veronika Ježková, Martina Houžvová: Evropský ochranný příkaz. Vše, co jste chtěli vědět, a báli jste se zeptat. (2022)

Manuál je rozdělen do tří základních částí. První se snaží formou nejčastějších otázek a odpovědí přiblížit konkrétní proces vydávání a uznávání EPO. Její součástí je též popis procesu, jak jej známe z jiných členských států EU, a to na základě nabytých informací od partnerských organizací projektu, v rámci něhož tento manuál vzniká. Druhá část vám pomůže praktickými radami pro případ, že se již rozhodnete o vydání EPO požádat. Třetí část pak zahrnuje užitečné vzory podání, jejichž vypracování je v souvislosti s žádostí o vydání a uznání EPO nasnadě.

Prosím mějte na paměti, že není vaší povinností vypracovávat všechna podání samostatně, vždy doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří vám s vypracováním potřebných podání pomohou. Příkladný výčet míst, kam se můžete obrátit, uvádíme v závěru manuálu.

Manuál zdarma stáhněte zde.

Publikace vznikla v rámci projektu ARTEMIS: Promoting the right of protection of women through the application of the EC Directive 2011/99/EU and the European Protection Order (878592 — ARTEMIS — JUST-AG-2019/JUST-JACC-AG-2019) je podpořen Evropskou komisí programem Spravedlnost (2014-2020).

Analýza online

Analýza je ke stažení na tomto odkazu.

Stáhněte si PDF

Tištěná verze

Rádi vám zašleme publikaci v tištěné podobě za cenu poštovného.

administrativa@profem.cz

Shrnutí

Hlavní zjištění jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Zobrazit

© 1994-2024 proFem | Nastavení cookies | Redakce FenomioFlow